piątek, 1 lipca 2016

174-187. "Pamiętnik księżniczki 1-10, Walentynki, 4 i 1/2, Gwiazdkowy prezent, 7 i 1/2" Meg Cabot

4

"Nikt nie zaczepi dziewczyny w wojskowych butach, a już zwłaszcza wegetarianki."

Powrót do serii z okresu podstawówkowo-gimnazjalnego - jak najbardziej udany! :D

Mia to nastolatka, która po skończeniu szkoły chce ratować wieloryby. Dziewczyna nie chce się rzucać w oczy i po prostu chce przeżyć liceum. Niestety, jej wysoki wzrost, płaska klatka piersiowa i włosy, które wyglądają jak znak drogowy, nie pomagają jej w tym. Na dodatek dowiaduje się, że jest księżniczką! Musi nauczyć się żyć jak księżniczka, a życie to nie bajka i nie jest kolorowo ;)


Tę serię już kiedyś czytałam i ją uwielbiałam. Zakochałam się w tych pamiętnikach, mogłabym czytać i czytać je. Humor spływa po kartach tej powieści. Nie raz, nie dwa razy śmiałam się do rozpuku. To jest największy atut tej książki! Poza tym, bohaterowie są też niczego sobie. Najbardziej polubiłam, oprócz Mii oczywiście, Larsa. Zawsze był przy księżniczce, pomagał jej w trudnych sytuacjach, ale komizm sytuacyjny związany z tą postacią po prostu wymiatał! 


Nie mogłabym zapomnieć o otoczeniu. Prawie cała akcja tych książek rozgrywa się w moim kochanym Nowym Jorku. Ach, cudownie czyta się takie powieści :D

Książki czyta się błyskawicznie i spokojnie można przeczytać jedną część w ciągu dnia. Kocham styl Meg Cabot jest lekki i zabawny ;) 


Za motywację do sięgnięcia do tej serii dziękuję użytkowniczkom na Instagramie @tea.books.lover oraz @artistic.bookworm. Bez Was pewnie bym się zabrała do odświeżenia, tej serii, w następnym życiu :P I dostałam też te cudne zakładki :3 


Świetnie się bawiłam czytając ponownie tą historię. Bawiłam się tak samo, jak kilka lat temu, gdy czytałam je po raz pierwszy ;)


Moja ocena: 6

Książki Pamiętnik księżniczki  4-10, Gwiazdkowy prezent, 7 i 1/2, 4 i 1/2, Walentynki biorą udział w wyzwaniu Czytam, ile chcę.

4 komentarze:

 1. Jak byłam młodsza uwielbiałam PK. Michael był moich pierwszym mężem <3 Myślałam, żeby odświeżyć tę serię, ale tyle genialnej liteatury przede mną, że szkoda by było :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też :D I niesamowicie miło było wrócić do tego, co polecam. Czasem trzeba odpocząć od genialnej literatury ;)

   Usuń
 2. Ja kiedyś na początku gimnazjum przeczytałam drugą część bo tylko ta była w szkolnej bibliotece i podobała mi się :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam sięgnąć po całą serię, nawet jeśli nie jesteś w gimnazjalnym wieku :D

   Usuń