O mnie


Witam w moim imperium.

W Imperium Książkomaniaczki!


Jak sama nazwa wskazuje, na tym terenie włada Książkomaniaczka. Obecna władczyni nosi dumnie imię Aleksandra. Ma 20 wiosen i w kwietniu zakończyła naukę w słynnym Technikum Informatycznym. Głowa państwa nie cierpi zimna, a więc na terytorium Imperium panują tylko dwie pory roku: wiosna i lato. Mimo tak dumnej i poważnej funkcji, jaką pełni w swoim Imperium, na jej licu zawsze gości uśmiech, a sprawy swojej ziemi rozwiązuje z nienagannym optymizmem.

Imperatorka na swym terytorium pozwoliła poruszać tematy tylko książkowe, okołoksiążkowe i muzyczne. Czasem przyjmuje wyjątki, ale bardzo rzadko. 

Sprawy książkowe dotyczą niemalże każdego gatunku. Ale oczywiście są odstępstwa. Aleksandrę nudzi historia, a poezji często nie potrafi ocenić, więc nie porusza tych tematów. Jej opinie o księgach są zawsze szczere i prawdziwe.

Zagadnienia muzyczne zazwyczaj omawia w cotygodniowym orędziu Muzyczny poniedziałek. Problematyka tych przemówień z reguły dotyczy pieśni z gatunku rocka i kompozycji z XX wieku. Ale Imperatorka nie gardzi innymi odmianami muzyki. Słucha tych dźwięków, które trafią do jej złotego serca. Najlepiej czuje się przy dźwiękach orkiestr, takich jak, Guns N' Roses czy AC/DC. A ulubioną pieśniarką jest Janis Joplin.

A teraz Aleksandra żegna się z Tobą i udaje się na zasłużony spoczynek z księgą w prawicy.

0 komentarze:

Prześlij komentarz