środa, 8 października 2014

59. "Bale maturalne z piekła" Meg Cabot, Lauren Myracle, Stephenie Meyer, Kim Harrison, Michele Jaffe

2"Pomyślała, nie po raz pierwszy, że życie powinno być wyposażone w zapadnię. Taką małą klapę ewakuacyjną, przez którą można by się było ulotnić, kiedy już zrobiło się z siebie kompletną idiotkę."Ta pozycja to zbiór 5 opowiadań. Tłem tych opowiastek jest bal maturalny, jak trudno się domyśleć z tytułu. 

Już jakiś czas temu czytałam tą książkę, więc musiałam przejrzeć ją na szybko i przypomnieć sobie to i owo. Przypomniałam sobie, że najmniej podobały mi się opowiadania : "Piekło na ziemi" Stephenie Meyer i "Córka Likwidatora" Meg Cabot (chociaż ciężko mi mówić wobec Meg Cabot, bo ją uwielbiam). 
Pierwsze opowiadanie jest o demonicy, która pragnie zniszczyć wszystkie przyjaźnie i miłości w szkole. Ale ktoś jej w tym przeszkadza.
Natomiast drugie jest o dziewczynie, która poluje na wampiry. Nie mogę dokładnie powiedzieć, co mi się nie podobało w nich, po prostu takie jakieś były. :)

Za to "Madison Avery i Żniwiarz ciemności" Kim Harrison, "Bukiecik" Lauren Myracle
 i "Superdziewczyny nie płaczą" Michele Jaffe - podobały mi się bardzo. Pierwsza z nich opowiada o dziewczynie, która jest celem dla żniwiarzy ciemności, a żniwiarze światła chcą ją uratować. Z tego co kojarzę, to jest opowiadanie, które poprzedza trylogię otwierającą przez "Umarli czasu nie liczą" K. Harrison. Ta seria czeka na mnie na półce, więc cieszę się, że najpierw przeczytałam to opowiadanie.
"Bukiecik" jest o dziewczynie, która dzięki tytułowemu bukiecikowi ma do wypowiedzenia 3 życzenia. Niestety te życzenia są tragiczne w skutkach.
Ostatnie opowiadanie jest o dziewczynie, która pracuje jako szofer (i która oczywiście ma paranormalne zdolności). Pewnego dnia dostaje tajemnicze zlecenie.

Ten zbiór różnych historii podobał mi się. Mimo że 2 na 5 opowiadań nie przypadło mi do gustu, to jednak te 3 pozostałe zrekompensowały tę stratę. I to lubię w zbiorach opowiadań - niektóre teksty są do bani, ale zawsze znajdzie się jakaś perełka. ;)


Moja ocena: 5-


2 komentarze:

  1. Te historie są nieco skomplikowane, jak widzę :p ale skoro to opowiadania, chyba powiem im "tak" :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Albo to ja tak skomplikowałam je ;) Musisz sama się o tym przekonać ;)

      Usuń