czwartek, 30 czerwca 2016

169. "Z innej bajki" Jodi Picoult, Samantha van Leer

5

"Może zamiast myśleć o tym, czego ci brakuje, skupisz się na tym, co masz w zasięgu ręki?"


Co robią postacie z powieści, gdy czytelnik zamknie książkę? Grają w szachy, pieką ciasteczka czy może łapią motyle?

Delilah to nastolatka, której wszystko idzie po nie jej myśli, ma jedną przyjaciółkę, zamiast chodzić ze znajomymi do kina, woli czytać książki. Ostatnio ma bzika na punkcie bajki dla dzieci. To właśnie w niej poznaje Olivera, który za wszelką cenę chce wydostać z kart książki.


Cała koncepcja i pomysł na powieść są genialne! Cała treść została podzielona na bajkę, historię widzianą oczami Olivera oraz historię opowiedzianą przez Delilah. Dodatkowo każda część jest oznaczona inną czcionką. A to wszystko okraszone niesamowitymi ilustracjami. Z innej bajki to jedna z najpiękniej wydanych książek, jakie miałam przyjemność widzieć! Nadal nie mogę wyjść z podziwu nad oprawą graficzną.

Ale wracając do pomysłu - po prostu świetne. Coś oryginalnego i nietypowego, a to cenię sobie w książkach. Czasem mam dosyć schematyczności w książkach dla młodzieży, a tu mamy coś świeżego.

Powieść czyta się szybko, wręcz połyka się ją! Ja, ze względu na różne rzeczy, czytałam ją prawie tydzień, ale gdybym mogła siedzieć i tylko czytać to czytałabym i czytałabym! :D


Bohaterowie przypadli mi do gustu, szczególnie, że główna bohaterka jest czytelniczką :D Poza tym, ciekawie było poznać postacie z bajki od innej strony niż tej, którą przedstawia się na kartach książki ;)


Jedyne co mnie rozczarowało, to zakończenie. Według mnie zupełnie nie pasuje taka końcówka. I na dodatek, jest druga część, więc spokojnie można było to inaczej zakończyć. Wydawało mi się, że autorki pisały, pisały i nagle mając 5 stron do wykorzystania, napisały na szybcika jakieś zakończenie.

Ogólnie książka bardzo mi się podobała, gdyby nie ta końcówka. Ale na pewno sięgnę po następną część ;)


Moja ocena: 4+

Książka bierze udział w wyzwaniu Czytam, ile chcę.

5 komentarzy:

 1. To Jodi, to musi być świetne! Planuję tę książkę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To moja pierwsza książka ej autorki, ale jest świetna :D

   Usuń
 2. Mam zapisaną tę książkę na liście lektur, które chcę przeczytać!
  Teraz tylko kwestia tego, kiedy ją kupię :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie kup :D Nawet jeśli treściowo Ci się nie spodoba (w co wątpię!), to będziesz miała książkę z pięknymi ilustracjami :D :3

   Usuń
 3. Mam zapisaną tę książkę na liście lektur, które chcę przeczytać!
  Teraz tylko kwestia tego, kiedy ją kupię :P

  OdpowiedzUsuń