piątek, 10 lutego 2017

Albo Albo - Berek książkowy

2

Do berka nominowała mnie Ula z bloga As Kier pisze <3


1. Wolałbyś na swoim blogu publikować tylko recenzje czy tylko posty okołoksiążkowe?

Tylko recenzje. Blog powstał właśnie w takim celu ;) Chociaż ostatnio kiepsko o recenzje :P

2. Wołałbyś zawsze widzieć ekranizacje książki najpierw, zanim ją przeczytasz, czy przeczytać książkę i nigdy nie obejrzeć filmu?

Oczywiście, że przeczytać książkę i nigdy nie obejrzeć filmu. Co też robię. Po prostu brak mi czasu na oglądanie filmów :P

3. Wolałbyś mieć listę wszystkich książek w swoim życiu czy posiadać egzemplarz swojej pierwszej ulubionej książki?

Egzemplarz pierwszej ulubionej książki. Jestem bardzo sentymentalna ;)

4. Wolałbyś należeć do klubu książkowego, w którym nie ma osób z blogosfery i spotkać się w nim regularnie czy spotykać się raz w roku z najlepszym przyjacielem z blogosfery?

Należeć do klubu książkowego ;) Z ludźmi z blogosfery gadam regularnie o książkach przez Internet i to też jest fajne ;)

5. Wolałbyś mieć czas, by przeczytać wszystkie książki, jakie tylko chcesz, czy mieć pieniądze, by kupić wszystkie książki jakie tylko chcesz?

Czas, czas. "Tak dużo książek do przeczytania, tak mało czasu" ;)

6. Gdyby ekranizowano Twoją ulubioną książkę, wolałbyś mieć kontrolę nad tym, kto będzie w obsadzie, czy nad tym, co znajdzie się w scenariuszu?

Chciałabym mieć kontrolę nad tym co się znajdzie w scenariuszu. Wiem, że jest to niemożliwe, żeby każda ekranizacja była co do kropki taka sama jak książka, ale ja chcę chociaż jedną taką ekranizację :D

7. Wolałbyś mieć ulubioną książkową super moc czy ulubioną książkową technologie?

Supermoc. Książkowe technologię kiedyś naukowcy wymyślą w rzeczywistym świecie, a supermoc jest wyjątkowa i nie da się jej stworzyć ;)

8. Wolałbyś przeczytać niesamowitą książkę ze słabym zakończeniem czy słabą książkę z dobrym zakończeniem?

Uwielbiam książki z dobrym zakończeniem, więc słaba książka z dobrym zakończeniem. Chociaż przyznam się, że jeśli książka bardzo mnie nudzi to odpuszczam sobie jej czytanie ;)

9. Wolałbyś nie być w stanie czytać w jadącym pojeździe czy nie być w stanie czytać na leżąco?

Wolę nie być w stanie czytać w jadącym pojeździe. I tak rzadko czytam w samochodzie czy autobusie, od razu mi się robi niedobrze ;)

10. Wolałbyś zapomnieć treść ulubionej książki lub serii, by móc ją przeczytać ponownie po raz pierwszy, czy zapomnieć treść wszystkich kiepskich książek, które przeczytałeś?

Zapomnieć treści ulubionej książki! Jakbym zapomniała o kiepskiej książce, to mogłabym to niej wrócić. Brrr ....

Nominacje:
Półka pełna książek
Zaczytane z Mazur
Wyczytać marzenia

2 komentarze:

 1. Bardzo ciekawy pomysł z pytaniami "albo... albo" :) Chociaż niektóre są dość podchwytliwe, bo jak tu czytać wszystkie książki, które mnie interesują jeśli nie można ich kupić, a z drugiej strony jeśli można by kupić co się chce, jak to potem przeczytać jeśli brak wolnego czasu :P

  Pozdrawiam,
  Izabella, Gwiezdne Kroniki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciężkie jest życie książkoholika :D
   Pozdrawiam :*

   Usuń