niedziela, 26 stycznia 2014

11. “Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!” Nick Vujicic

5"Od czasu do czasu wszystkim zdarzają się przykre niespodzianki. Ponarzekaj wtedy, wyżal się, wypłacz i daj upust emocjom, ale potem weź się w garść, spytaj "co dalej?" i przyjmij odpowiednią postawę." 


Wiele osób może tą książce uznać za zbyt optymistyczną. Mimo że mi też coś mówi, że jest zbyt optymistyczna to jednak jest ona cudowną książką. 
Nick przeplata swoją historię radami i słowami, które dają przysłowiowego kopa do życia! 
Autor nie pisze, że zawsze było u niego cudownie i nie miał zmartwień, bo był optymistyczny. Nie! Pisze, że było mu trudno w szkole. Było mu trudno zaakceptować siebie. Chciał popełnić samobójstwo. Ale dzięki wierze odnalazł sens życia i zaczął żyć pełnią życia. 
W książce nie zwraca się do ogółu, tylko bezpośrednio do czytelnik co daje wrażenie, jakbyśmy rozmawiali ze sobą. 
Przy tej lekturze płakałam ze wzruszenia oraz śmiałam się do łez. Jest to naprawdę zabawny gość. 
Dzięki tej książce stałam się jeszcze bardziej optymistyczna niż byłam!!! To jest naprawdę lektura obowiązkowa dla każdego! 
Nick, który nie ma rąk ani nóg, i nie oszukujmy się, może stanowić problemy, on żyje pełnią życia. Pływa, surfuje, podróżuje, pisze itd. A ludzie, którzy są sprawni fizycznie, mogę tak na dobrą sprawę korzystać z życia i robić co im się podoba, nie potrafią się uśmiechać, przejmują się głupim pryszczem i żyją "trochę". Nie ma w tym sensu.
Trzeba brać przykład z ludzi, którzy nie mają łatwo w życiu i się nie poddają. Wzorem do naśladowania powinni być ludzie, którzy mimo przeszkód próbują i docierają do celu. Jest dużo takich ludzi. Może nawet wokół ciebie są takie wzory do naśladowania. Rozejrzyj się ...

Książka jest pełna motywujących cytatów. :) Polecam także zapoznać się z filmem "Cyrk motyli" czy filmami z Nickiem ;)

Moja ocena: 6

5 komentarzy:

 1. Jak znajdę tą książkę w bibliotece to zgarnę :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tego co mi wiadomo, ta książka nie jest jeszcze dostępna w mojej bibliotece, ale będę na nią czekała tak, jak na każda inną ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, słyszałam o tym facecie. Jest naprawdę cudowny! Nieraz śmiałam się oglądając jego filmiki. :D Jest wspaniałym człowiekiem i dzięki, że pokazałaś mi jego książkę. ~Księżycowa Pani

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń