poniedziałek, 27 lipca 2015

LIEBSTER BLOG AWARD

6Alicja w Krainie Książek nominowała mnie do LBA, za co bardzo bardzo dziękuję. I zabieram się do odpowiadania na pytania :D

1. Czy w czasie czytania książek słuchasz muzyki? Jeżeli tak to jakiej?
Czasem słucham, czasem nie. Zwykle albo włączam Radio Złote Przeboje albo jakąś płytę CD (np. Guns N' Roses, AC/DC, Janis Joplin, itd. zależy od mojego nastroju ;) )
2. Złapałaś złotą rybkę i masz tylko jedno życzenie. O co poprosisz?
Poprosiłam o siedzisko na parapet. Zawsze o nim marzyłam, ale niestety u mnie w domu nie ma warunków na coś takiego (wąskie i wysoko położone parapety). A pod tym siedziskiem musi być miejsce na książki, a za oknem jabłoń (najlepiej jakby kwitła cały rok ;) ). A na dodatek mnóstwo poduszek. Takie tam, małe marzenie. :D 


3. Niedoceniona Twoim zdaniem książka, która już dawno powinna zostać zekranizowana. 
Hmmm ... myślę, że "Bezduszna" i "Nomen Omen" koniecznie powinny być zekranizowane :D
4. Czy słuchowiska powinny znowu pojawiać się w radiu?
Nigdy nie słucham słuchowisk (a przynajmniej nie przypominam sobie), ale myślę, że fajnie by było jakby były w radiu. Słuchałabym. :D
5. Najlepszy prezent dla mola książkowego. (pomijając książkę)
Odpowiem tak standardowo - gadżety okołoksiążkowe, takie jak zakładki, torby, kubki, koszulki, biżuteria i wiele wiele innych rzeczy ;)6. Masz możliwość przenieść się w czasie. Z którym nieżyjącym pisarzem porozmawiasz?
Myślę, że chętnie bym porozmawiała z Huxley'em. O jego "Nowym wspaniałym świecie".7. Jak rozbudzić w młodych czytelnikach chęć do czytania?
Na pewno nie wolno zmuszać nikogo do czytania. Trzeba podsuwać danej osobie książki, którego według nas powinny się jej spodobać. :)8. Wydawca najnowszej encyklopdeii prosi Cię o wyjaśnienie terminu Książkoholizm. Co napiszesz?
Książkoholizm - pozytywne uzależnienie, polegające na czytaniu i kupowaniu niewyobrażalnych ilości książek. Książkoholicy kupują także niezliczone gadżety książkowe (np. zakładki, kubki, biżuteria itd.). Takie osoby nie potrafią przeżyć dnia bez książki, nawet jeśli nie mają nastroju na czytanie (patrz: kac książkowy) to muszą robić coś okołoksiążkowego, np. przeglądać nowości wydawnicze, czytać blogi książkowe itd. Na szczęście jest to nieuleczalne. 9. Jak sądzisz, czy ebooki są przyszłością czytelnictwa?
Myślę, że tak. Większość książek już jest wydawana papierowo i jako e-booki, aczkolwiek dopóki jest możliwość drukowania książek w formie p
apierowej, to zwykłe książki będę dominowały na rynku wydawniczym. :)10. Twoje ulubione wydawnictwo.
Nie mam ulubionego wydawnictwa, ale mam sporo książek ze Znaku/Otwartego/Moondriver, Amber, SQN i InRock. :)
11. Którego książkowego lub filmowego czarnego bohatera chciałabyś nawrócić na dobrą drogę?
Żadnego. Czarny charakter musi pozostać czarnym charakterem. Gdyby nie on, inaczej potoczyłaby się każda historia ;)


To by było na tyle. Nikogo nie nominuje, mam lenia, jeśli chodzi o wymyślanie pytań ;)

6 komentarzy:

 1. Też często słucham Guns'ów podczas czytania <33 Albo Slash'a ;D Pozdrawiam,
  wercia-czyta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepsza muzyka do słuchania i czytania :D
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Zgadzam się z ostatnią odpowiedzią. Czarne musi pozostać czarne :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej ciekawy wpis.Słuchaj kojaże ten obrazek z pytania numer 8 i mam pytanko wiesz może z jakiej bajki pochodzi (bo z jakiejś napewno.Tak przynajmniej mi się kojarzy)? Proszę o podanie tytułu .I życzę miłego wieczoru i ciekawych pomysłów na wpisy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :)
   Wydaje mi się, że jest to "Miecz w kamieniu" (1963), ale pewna nie jestem :D

   Usuń