środa, 9 sierpnia 2017

"Wojna Winstona" Michael Dobbs

4"Słowa to broń, czasami jedyna, jaka pozostaje, lecz we właściwych rękach może się okazać najpotężniejszą bronią ze wszystkich."
Trochę zawiodła się na tej książce, ale w sumie mogłam przewidzieć, że to powieść nie dla mnie.

Akcja powieści rozpoczyna się parę miesięcy przed wybuchem II Wojny Światowej i trwa przez pierwsze lata wojny. Głównie bohaterowie przebywają w Londynie (ale zdarzają się wyjątki). Poznajemy losy fryzjera, prostytutki, szpiega, Winstona Churchilla i wielu innych zwykłych ludzi.

Jak dla mnie, za dużo polityki. Miałam nadzieję, że będzie więcej obyczajówki, ale w sumie mogłam to przewidzieć. Książka o Winstonie, więc będzie o polityce, jednak myślałam, że to jednak będzie bardziej taka jakby biografia Churchilla. Niestety nie była.
Mimo że było tu pełno nudnych scen politycznych, to były też wątki obyczajowe, które najbardziej mnie zainteresowały. Myślę, że gdyby wyrzucić wszystkie nieciekawe (dla mnie) elementy, to powstałaby dobra obyczajówka. 
Poruszony jest tutaj także wątek homoseksualizmu, więc jeśli ktoś lubi takie smaczki, to może sięgnąć po tę książkę. Ale ostrzegam, że to jest bardzo epizodyczny element ;)

Nie mam nic więcej do dodania ;) Wojnę Winstona "mordowałam" od lutego do końca czerwca. Niestety nie wciągnęła mnie tak bardzo jak sądziłam. Zdecydowanie jest to powieść dla osób lubujących się w tematach polityki, wojny. 

Moja ocena: 3-


Za książkę dziękuję wydawnictwu Znak Literanova


4 komentarze:

 1. Słyszałam o książce, serialu, ale skuszę się pewnie niebawem :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiedziałam, że powstał serial :D

   Usuń
 2. Oj naprawdę bardzo długo czytałaś. Myślę, że ta książka również nie jest dla mnie. Lubię książki w klimatach wojny, ale wtedy, gdy problemy ludzi są tematem, a nie polityka, która mnie po prostu nie interesuje.

  OdpowiedzUsuń