niedziela, 4 maja 2014

25. "Ocalona z piekła. Wyznania byłej modelki" Anna Golędzinowska

1


"Żyć w ciągłym strachu przed błędem, pomyłką, to znaczy przegapić, zrezygnować z cudownej i niepowtarzalnej szansy na pełnię życia. Życiu trzeba wyjść naprzeciw i robić to z odwagą, z ufnością."

                       

Bardzo lubię czytać książki oparte na faktach i czytałam ich już sporo i mogę spokojnie powiedzieć, że należy ona do lżejszych pozycji tej kategorii. Spodziewałam się naprawdę szokującej opowieści, niby na początku jest taka, ale później stosunkowo szybko główna bohaterka - ucieka z tytułowego piekła. Nadal ma problemy, ale uwolniła się z rąk ludzi, którzy zmuszali ją do takiej, a nie innej pracy. Z drugiej strony cieszę się, że uciekała dosyć szybko, bo jednak Ania Golędzinowska przeżyła to naprawdę i nikomu nie życzę takich rzeczy. 

Jednym "ale" jest okładka. No, nie mogli znaleźć gorszego zdjęcia. Naprawdę. Gdyby nie polecenia pani bibliotekarki nie sięgnęłabym po nią. 

Myślę, że jest to książka dla tych, którzy rzadko sięgają po tego typu książki, ponieważ są dla nich za mocne. Happy end jest, więc spokojnie można czytać :)
Moja ocena: 4


1 komentarz:

  1. Ostatnio odpoczywam od literatury faktu, ale z tego, co przeczytałam o tej książce, może ona być ciekawą pozycją. I zgadzam się, że okładka jest wybitnie paskudna.

    OdpowiedzUsuń