czwartek, 29 czerwca 2017

PRZEDPREMIEROWO "Piękne złamane serca" Sara Barnard

0"Najlepsi przyjaciele kochają się niezależnie od genetycznych uwarunkowań."

Piękna okładka, piękny środek, czyli Piękne złamane serca :D

Caddy i Rosie znają się od małego. Pewnego dnia w ich życiu pojawia się Suzanne. Czy nowa znajoma rozdzieli najlepsze przyjaciółki? A może stworzą zgraną paczkę przyjaciół? 

Powieść Sary Barnard czyta się niesamowicie przyjemnie. Cała książka ma taką słodką otoczkę, wydaje się, że to taka "fajniutka" opowieść o przyjaciółkach i ich relacji. Wydawało się, że będzie to leciutka młodzieżówka. Mimo że otoczkę piękna wyczuwałam do samego końca, to na stronach tej książki poruszane są trudne tematy. Przede wszystkim o przemocy domowej i jak takie doświadczenia wpływają na relację ofiary z innymi ludźmi. Jednak uważam, że ten temat nie został dostatecznie pogłębiony. Ale z drugiej strony, gdyby autorka zaczęłaby iść bardziej w problematykę przemocy domowej, to książka stałaby się mroczniejsza i straciłaby tą lekkość. Sara Barnard raczej chciała tylko uzmysłowić czytelnikom, że takie sytuacje zdarzają się i pokazać, jak mniej więcej trzeba obchodzić się z ofiarami takich zdarzeń. Cieszę się, że autorka poszła tą drogą, bo dzięki temu czytało się ją przyjemnie, mimo że porusza ona ciężkie tematy. 

Bohaterowie też są niczego sobie. Z Caddy delikatnie się utożsamiałam, do czasu ;) Suzanne to bardzo złożona postać. Zakłada różne maski przy różnych ludziach, pod nimi skrywa bardzo skrzywdzoną i smutną dziewczynę, która potrzebuje miłości. 

Przyznam w sekrecie, że na początku myślałam, że będzie związek romantyczny między Caddy a Suzanne, ale niestety nie było czegoś takiego ;)

Piękne złamane serca to piękna opowieść o przyjaźni, o jej wartości. Pokazuje, że nie zawsze jest łatwo, ale jeśli kocha się kogoś tak mocno, jak przyjaciółka przyjaciółkę, to każde trudne chwile można przetrwać.

Jeśli nie jesteście pewni, czy spodoba Wam się ta powieść to zapraszam do przeczytania fragmentu książki udostępnionego przez wydawnictwo Insignis :)
https://issuu.com/insignis/docs/sb_bbt_pl_issuu

Moja ocena: 5+

Za książkę dziękuję Aim Media i wydawnictwu Insignis0 komentarze:

Prześlij komentarz