wtorek, 13 września 2016

215. "Pod samym niebem" R.K. Lilley - PRZEDPREMIEROWO

7


Pod samym niebem to drugi tom serii W przestworzach. O pierwszym tomie pisałam TUTAJ.

Nie będę Wam streszczać fabuły, bo w sumie nie ma co streszczać. Bianca i James znów się spotykają, a na końcu jest punkt kulminacyjny związany z przeszłością dziewczyny. Jeśli ktoś czytał pierwszy tom, to uzna, że brzmi to dosyć znajomo. W Podniebnym locie też na początku był seks, seks, seks, a na sam koniec jakaś ciekawa informacja czy zdarzenie odnośnie Bianki. W sumie to było 300 stron scen łóżkowych i 30 stron jakieś akcji. 


Bianca i James. James i Bianca. Para, która irytowała mnie, ale była do przełknięcia. Bianca ciągle wypominała byłe partnerki Jamesa, za to on był chorobliwie zazdrosny. Na miejscu Jamesa zrobiłabym coś Biance, ale też na miejscu dziewczyny zrobiłabym też coś Jamesowi. Moja irytacja w związku z bohaterami nie polegała na chęci rzuceniem książki o ścianę, gdy zdarzały się jakieś irytujące fragmenty, a raczej na przewracaniu oczami ;) 


Gdyby książka składa się tylko i wyłącznie z scen +18, to byłaby to bardzo słaba książka. Jedynie, co ratuje tę powieść, to ta końcówka. Tak samo, jak podczas czytania pierwszego tomu, tak samo tutaj, zakończenie robi apetyt na kolejną część. Jest to stary chwyt, ale autorka wykorzystała go dobrze. I szczerze, chciałabym sięgnąć po ostatni tom trylogii, żeby dowiedzieć się jak zakończył się ten wątek. Wątek przeszłości Bianki, jest zwyczajnie w świecie, ciekawy ;)

Poza tym czyta się lekko i szybko, ot, takie czytadło. Jeśli czytaliście pierwszy tom i zainteresowała Was końcówka, to sięgnijcie po drugi tom. A jeśli Podniebny lot nie podobał się Wam, to w sumie szkoda czasu na Pod samym niebem ;)

Moja ocena: 3-

Za książkę dziękuję wydawnictwu Editio

7 komentarzy:

 1. Żałuję tylko, że o tej przeszłości jest tak mało - książka wiele by zyskała, gdyby wątek był bardziej wyeksponowany. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja także żałuję. W sumie, gdyby zrobić z tej serii jednotomówkę z tym wątkiem jako głównym, to wyszła by fajna obyczajówka :D

   Usuń
 2. Wydaję mi się, że ta seria nie jest w moim guście :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak ktoś nie lubi erotyków, to niestety nie dla niego ;)

   Usuń
 3. Czytałam już gdzieś recenzję tej książki, ale teraz tylko się upewniła, że raczej ta książka nie przypadnie mi do gustu ;)
  Pozdrawiam! http://literacki-wszechswiat.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie każdemu przypadnie do gustu. Mnie przyjemnie "odmóżdża" :D
   Pozdrawiam :D

   Usuń
 4. Maniakalnie szukam plusów plusów ksiazkach dlatego pewnie kiedy nie oczkiwalam od niej zbyt wiele to nawet mi sie spodobała. Nic wartego zachodu, ale lekka i dobra zabijaczka czasu. Też jestem ciekawa ostatniego tomu :)
  Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń