poniedziałek, 10 lutego 2014

14. "Eragon" Christopher Paolini

5"Samo działanie jest wartością. Twoja wartość znika, gdy rezygnujesz z chęci zmian i doświadczania życia. Masz jednak wybór, dokonaj go i poświęć mu się. Czyny te dadzą ci nową nadzieję i poczucie celu."Na początku nie było fajnie. Było mdło, nudno i w ogóle nie tak, ale znów dałam szanse książce i nie zawiodłam się! Druga połowa powieści mnie bardzo wciągnęła. Nie potrafiłam jej zostawić niedokończonej! Tyle się działo!

Jest w niej dużo akcji, pojedynków czy bitew. Pojawiają się też długie opisy, co mi pachnie trochę Tolkienem, ale nie mam nic przeciwko. Jednak smok, a raczej smoczyca, oraz magia odgrywają tutaj największą rolę. A smoczycę bardzo polubiłam, jest bardzo przyjazną postacią. :)

Nie wiem co jeszcze mogłabym powiedzieć na tej książki. Jestem nią oczarowana. ;)


Moja ocena: 5+

5 komentarzy:

 1. Wszystko co "smokowe" nie jest mi obce zatem czemu ja tego jeszcze nie przeczytałam?! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to czym prędzej musisz przeczytać :D A to jest dopiero pierwsza część, więc będzie dużo czytania :D ;)

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. Swego czasu moja ulubiona książka, której wszystkie części pochłonęłam w szybkim tempie podczas oczekiwania na ostatnią.
   Powiem tak: pierwsza część jest genialna, kolejne dwie niemal w niczym jej nie ustępuję,a ostatnia to dla mnie parodia z banalnym zakończeniem, jakby autor chciał jak najszybciej wydać książkę, co by zarobić więcej. Tak czy inaczej watro i tą ostatnią przeczytać, żeby tylko historia była pełna, ale moim zdaniem jest to lekkie nieporozumienie.

   Usuń
  4. W takim razie na pewno po nie sięgnę :D

   Usuń