sobota, 7 grudnia 2013

1. "Okaleczona" Cathy Glass

2


"Pomożesz mi stać się lepszą? Żebym była taka jak Adrian, kiedy będzie w moim wieku? Ja nie chcę robić więcej tych złych rzeczy. One się same dzieją. Chcę, żebyście byli ze mnie dumni."

Książka opowiadająca o trzynastoletniej Dawn. Jest to dziewczynka, która pije, wagaruje, spotyka się z nieodpowiednim towarzystwem, a co najgorsze tnie się. To ostatnie wstrząsnęło mną. Zastanawiałam się dlaczego to robi i dlaczego w ogóle zaczęła to robić. Dopiero na końcu książki dowiadujemy się co przeżyła dziewczyna. Dawn chciała się zmienić. Chciała się zmienić dla nowej rodziny, Cathy i jej męża. Pokochała ich, a oni ją. Jednak sama chęć nie pomogła. Potrzeba było specjalisty.
Podziwiam Cathy, że miała odwagę i siłę opiekować się dziećmi z problemami. To na pewno nie jest łatwe. I trzeba być do tego stworzonym. 
Jestem ciekawa innych pozycji tej autorki. Lubię książki oparte na faktach. Chociaż czasem ciężko mi uwierzyć, że to zdarzyło się naprawdę. 
Ta książka jest mocna, poruszająca i smutna. Przy ostatnich stronach płakałam, a dlaczego? Musicie przeczytać.

Moja ocena: 5

2 komentarze:

  1. Zainteresowała mnie fabuła tej książki. Myślę, że ją przeczytam zwłaszcza, że lubię książki oparte na faktach, w pewien sposób psychologicznie.

    Czekam na więcej! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Brzmi nawet ciekawie (choć znacznie bardziej preferuję fantasy i przygodowe), ale i tak raczej nie przeczytam. Ja nie mam psychiki do takich książek. ;)

    OdpowiedzUsuń