środa, 18 listopada 2015

152. "Wpadka" Rebecca Eckler

4

"Nagle wszystko kreci się wokół dzieci. Wszyscy wokół mnie gadają tylko o bobasach. Czy to jakaś nowa moda? Czy to taka sama sytuacja jak wtedy, gdy robisz sobie fryzurę z grzywką i nagle zaczynasz zauważać, że wszystkie inne kobiety mają grzywki?"


Czytacie ten tytuł i myślicie o niezaplanowanej ciąży? To dobrze myślicie. Ta książka jest o tym ;)

Beck ma niecałe 30 lat, właśnie zaręczyła się i ... cóż, jest w ciąży. Jest to kobieta, która nie wyobraża siebie jako w roli matki. Przeraża ją fakt rozstępów, zwiększenia wagi czy samego porodu. Ale próbuje na swój sposób poradzić sobie z ciążą. 

Z tego co wyczytałam w Internecie to jest to, swego rodzaju, pamiętnik samej autorki. Chociaż muszę przyznać, że nie chce mi się wierzyć, że własnie tak Eckler przeżywała swoją ciążę. Naprawdę ciężko mi w to uwierzyć. I w to, że miała tak małą wiedzę o swoim ciele. A co mnie, wręcz oburzyło -  Becka paliła i piła alkohol w czasie ciąży! 
No, ale dobra pomińmy to ;) Nie jest to raczej poradnik dla przyszłych mam czy ciężarnych kobiet, więc już się nie czepiam :P

Tak jak już wspominałam, nie jest to poradnik, a raczej luźny zapis dziewięciu miesięcy ciężarnej bohaterki. Można ją porównać do słynnej Bridget Jones ;) Zabawna i roztrzepana. Kto lubi takie klimaty to polecam. 
Polecam także osobom, które lubią formę epistolarną i chcą trochę odpocząć podczas czytania. To idealne lekkie czytadło ;) 

I coś co mnie zauroczyło w wyglądzie fizycznym, oprócz okładki, to kolor czcionki! Jest brązowa! :D Taki mały szczegół, a cieszy ;) 

Moja ocena: 4+

Wyzwanie: Książka, którą chcesz przeczytać ze względu na okładkę.

Za książkę dziękuję księgarni Tak Czytam:


4 komentarze:

 1. Hm, nie jest to książka, po którą sięgnę w najbliższym czasie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na taką literaturę trzeba mieć chęć i ochotę ;)

   Usuń
 2. Zapraszam do mnie :) recenzje książek, oraz inne ciekawe tematy! :) http://literacki-wszechswiat.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapraszam do mnie :) recenzje książek, oraz inne ciekawe tematy! :) http://literacki-wszechswiat.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń