wtorek, 3 lipca 2018

PRZEDPREMIEROWO - "The Kissing Booth" Beth Reekles

3

Jeśli szukacie czegoś lekkiego i odmóżdżającego, to dobrze trafiliście ;)


Rochelle Evans ma siedemnaście lat, nigdy nie miała chłopaka. Jest skrycie zakochana w bracie swojego najlepszego przyjaciela. Czy największy przystojniak w szkole zwróci na nią uwagę?

Piękna dziewczyna, która nie zdaje sobie sprawy, że jest ładna - JEST!
Przystojny brat najlepszego przyjaciela - JEST!
On ją kocha, ale nie chce się do tego przyznać - JEST!
Ona jest w nim zakochana, ale wmawia sobie, że nie ma u niego szans - JEST!
Jak widzicie, jest mega sztampowo. I w sumie ta książka nic nowego nie wnosi, ale jednak fajnie się przy niej bawiłam.

Jasne, były momenty, kiedy nie rozumiałam głównej bohaterki (na przykład okłamywanie najlepszego przyjaciela). Może to przez różnicę wieku (Boże! czuję się taka stara!), najlepiej zwalić winę na to, że Rochelle ma tylko siedemnaście lat ;)

Czyta się ją błyskawicznie. Przeczytałam ją w jedno popołudnie. Trafiła w moje ręce, akurat kiedy byłam w połowie sesji i potrzebowałam odpoczynku. Idealnie mnie odmóżdżyło.
Cała fabuła pewnie nie zostanie w mojej głowie na długo. Podejrzewam, że za jakiś czas nie będę miała bladego pojęcia, co się tam dokładnie działo ;)

Po przeczytaniu obejrzałam także film o tym samym tytule. Powiem Wam, że chyba te wszystkie absurdziki irytowały mnie bardziej w ekranizacji niż w powieści. Oczywiście film różni się od książki, ale nieznacznie. Ogólnie film też się nawet przyjemnie oglądało, nic specjalnego, ale dało się wysiedzieć przed ekranem ;)

The kissing booth to najbardziej typowa amerykańska młodzieżówka. Zahacza o banał, ale wiecie co? Jest to idealna powieść na wakacje albo jeśli macie ciężki okres w życiu i potrzebujecie relaksu, to sięgajcie po nią. Myślę, że się nie zawiedziecie ;)

Moja ocena: 4+

Za książkę dziękuję Aim Media

3 komentarze: