wtorek, 7 lutego 2017

224."Dziewczyna z sąsiedztwa" Jack Ketchum

4"Złość, nienawiść i samotność są niczym pojedynczy przycisk, czekający na palec, który poprowadzi człowieka do destrukcji"Myślałam, że książka będzie o czymś innym, ale nie zawiodłam się. To mocna, przerażająca książka.

Przedmieścia w Stanach Zjednoczonych, koniec lat 50. Siostry, Meg i Susan, przenoszą się do domu Chandlerów. Dwunastoletni David, a przy okazji narrator książki, jest ich sąsiadem i chce poznać nowe sąsiadki. Życie sióstr w nowym domu, nie jest usłane różami.
Czytając pierwszą połowę książki, zastanawiałam się, gdzie ta groza, o której wszyscy tak mówili. Była to tak zwana cisza przed burzą. I zaczyna się koszmar. To co wydarzyło się jest po prostu przerażające. Ja lubię takie krwiste horrory, a tutaj nie było rzek krwi, flaki nie wylewały się z kart powieści, a mimo to opisy wręcz mnie paraliżowały. Jasne, była krew, była brutalność, ale to wszystko było zupełnie inne. Pewnie to przez to, że narratorem jest dwunastoletni chłopiec. Czytając tę książkę normalnie mnie poraziło i czytałam w osłupieniu. Ale wiecie co mnie jeszcze bardziej przeraziło? Że jest to powieść oparta na faktach. Poczytałam o tej sprawie i nie dowierzałam, że do takich rzeczy jest zdolny człowiek. 

Nie jest to książka dla wszystkich. Jeśli ktoś lubuje się w w przerażających klimatach, to polecam, ale innym odradzam tę książkę ;)
Jest to książka, której nie da się zapomnieć.

Moja ocena: 6

Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Papierowy Księżyc


4 komentarze:

 1. Trochę o tej książce słyszałam w ostatnim czasie i mam na nią wielką ochotę. To zdecydowanie moje klimaty, odkąd polubiłam kryminały, sensacje, thrillery i horrory :D
  Zapraszam na nowy post :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli lubisz te gatunki, to zdecydowanie musisz sięgnąć po te książki :D

   Usuń
 2. Mam ją na swojej polce za sprawą mojego przyjaciela, ale jak na razie muszę się psychicznie przygotować na tą książkę. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie trzeba być przygotowanym na nią psychicznie :D

   Usuń