wtorek, 26 kwietnia 2016

Wyniki konkursu z książką "Blisko chmur"

4


Nadszedł wreszcie ten czas. żeby ogłosić wyniki konkursu. W związku z małą liczbą uczestników (z jednej strony smutne, że tak mało osób chciało tę książkę, a z drugiej strony nie miałam wielkich dylematów, którą osobę wybrać) postanowiłam, że nagrodzę 3 osoby! Jedna zgarnie, główną nagrodę, czyli książkę Sylwii Trojanowskiej, Blisko chmur, a dwie osoby dostaną po zestawie zakładek inspirowanymi książką Blisko chmur.


Zacznijmy od osób, które dostaną zestaw zakładek, a są to:
 • Paulet, za opisanie jednego z wielu powodów, dla których czytam książki, i zrobienie grafiki (uwielbiam książkę, którą trzymasz na zdjęciu!) <3
Mnie najbardziej uskrzydla czytanie. Miliony wspaniałych książek, w których można odnaleźć tak wiele uskrzydlających słów, motywujących, wspierających, inspirujących, odmieniających życie, pocieszających, dodających otuchy. Świat książek jest światem do którego często uciekam.
Książki mnie uskrzydlają, dzięki nim frunę hen daleko i znajduję się bliżej chmur. Siadam na jeden z chmurek i czytam, czytam, czytam. A później spadam boleśnie na ziemię bo wzywa mnie realny świat i obowiązki. Aleeeeeeeee, zawsze wracam do tego mojego książkowo-idealnego świata.
W załączniku zdjęcie mnie uskrzydlonej! :) •   Patrycja Fornal, za napisanie wzruszającego i niesamowicie prawdziwego tekstu. Podpisuję pod tym się obiema rękami i nogami. :)

Coś, co mnie uskrzydla oprócz dobrego samopoczucia to WIARA w siebie(poczucie własnej wartości)...wcześniej jakos nie patrzyłam na siebie z szacunkiem, rzadko spoglądałam w lustro, nie cierpiałam ani odbicia tej dziewczyny, ani jej wnętrza,ale dziś jest troszke inaczej...oczywiście mogłabym się przyczepić do wszystkiego... no cóż, mogłabym być piękniejsza, zgrabniejsza, wyższa niż jestem, mądrzejsza, bardziej komunikatywna... mogłabym, ale... jestem dziełem Boga, jak każda inna istota i taka jestem, pozostaje tylko odnaleźć w sobie szeroko rozumiane piękno, a to akurat każdy w jakimś obszarze posiada...;)
Wiara w siebie daje mi duza odwagę, której często potrzebuję w zwykłej codziennej "wędrówce", a odwaga z kolei warunkuje rozwój, kieruje często w rejony, które wymagają zwiększonego wysiłku, budowania zaufania do siebie... były momenty kiedy uważałam siebie za nikogo, ale dziś patrzę na siebie inaczej... myślę tak, przecież dziś potrafię więcej niż rok temu, umiem więcej, mam większą wiedzę, każda sytuacja to lekcja, którą należy odrobić, nie ma porażek są tylko lekcje, które zawsze czegoś uczą, a to już sukces, mój sukces!.. Staram sie unikac "jak ognia" określenia niemożliwe.. pozwalam sobie na pomyłki, nieustająco wierząc w siebie, we własne możliwości i oceniając siebie z duża dozą łagodności i życzliwości... nie jestem cyborgiem, nie mam super-nadludzkiej wiedzy i umiejętności, ale jestem człowiekiem, który żyje, a więc uczestniczy w nieustającym procesie uczenia się, a zatem wiara w siebie, to najważniejsza rzecz! Rzecz która uskrzydla i daje siłę!;)


A główną nagrodę wygrywa Dominika Róg! Kreatywnie i nietypowo przedstawiła te wartości i rzeczy, które ją uskrzydlają.

Radość bliskich, gdy zdarzy się coś dobrego, to piór kilka, oby wiele tego,
wdzięczność gdy im pomogę, o każdej porze,
doda kilka piórek, które każdy może...
dodać od siebie i jeszcze sukcesy,
wzmacniają me skrzydła ku lotom w niebiosa,
zwykły fart losu, piękna pogoda,
to moim skrzydło kilka punktów doda,
wygrana w konkursie, nic się przecie nie stanie,
gdy umocni mnie jeszcze książek dostawanie,
no i znajomy, ich śmiech spotkania,
to dla skrzydeł najlepszy stelaż do latania,
a przede wszystkim zdrowie, bo gdy pióra chore,
nie polecę i w najlepszą porę.
To wszystko tworzy skrzydła codziennego życia,to mnie uskrzydla i daje sens bycia:) 

Serdecznie gratuluję zwycięzcom i dziękuję za udział! <3 
Proszę o e-maila na adres aleksandra.s.1.1.3.9@gmail.com ;)


4 komentarze:

 1. Dziękuje bardzo!!;);)
  Wiadomość na adres została wysłana!;)

  OdpowiedzUsuń
 2. A miał wyjść taki fajny filmik ;(
  Ale spoko xD Przy Twoim następnym konkursie wykorzystam pomysł ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, że nie zdążyłaś :/ Ale przynajmniej już mam jakiś pomysł na następne konkursy :D

   Usuń
 3. Jestem niesamowicie zaskoczona i bardzo dziękuję!

  OdpowiedzUsuń